Райнхарт бележи в продълженията, Пантерите победиха Рейнджърс с 3-2 в продълженията на игра 4 от източния финал
AP News | 2024-05-29 | 05:32:19

ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Сам Райнхарт вкара гол от пауърплей 1:12 след продълженията и Флорида Пантерите победиха Ню Йорк Рейнджърс с 3-2, за да изравнят финала на Източната конференция по два мача.

Това беше третата поредна продължителна игра в серията — и първият път, когато Флорида спечели в тези мачове.

Блейк Уилър, който играе първия си мач за Рейнджърс от средата на февруари, беше повикан за закачане на Александър Барков 59 секунди в допълнителната сесия. И не отне много време на Пантерите да спечелят пари, като Барков изведе Райнхарт напред.

Сам Бенет и Картър Верхае също отбелязаха за Флорида, която получи 21 спасявания — и асистенция — от Сергей Бобровски.

Венсан Трочек и Алексис Лафрениер отбелязаха за Рейнджърс, а Игор Шестеркин спря 37 изстрела.

Мач 5 е в четвъртък в Ню Йорк, където отборите си поделят първите два мача в тази серия. Мач 6 ще бъде в събота в Sunrise, а трофеят на Принца на Уелс — присъден на шампионите от Изтока — ще присъства тази вечер.

Бенет извади Флорида на дъската в средата на втория период, с второ усилие. Първият му удар мина покрай Шестъркин, но не в мрежата - и Бенет, който последва удара, успя да стигне до шайбата преди всеки друг. Той го изби от задната част на скейта на вратаря и едва прекоси голлинията.

И 3 1/2 минути по-късно Флорида поведе след гол на пинбол от Verhaeghe.

Матю Ткачук центрира шайбата от десния ъгъл и тя се отклони от стика на защитника на Рейнджърс Райън Линдгрен. Във въздуха, той отскочи от Шестеркин, след това от горната част на тялото на Линдгрен – и Верхае, с повече бейзболен замах, отколкото с нещо друго, го удари от въздуха за предимство във Флорида с 2-1.

Включително плейофите, през последните два сезона Флорида влезе във вторник с най-добрия рекорд в НХЛ от 81-2-6 в мачове, в които водеше след 40 минути.

Лафрениер не го интересуваше. Удобно завъртане на Адам Фокс му донесе шайбата от лявата страна на гънката и той я вкара при 16:32 оставащо за третия си гол в последните два мача.

Останалата част от регулирането беше дива. Назад и напред, игра по-често наподобяваща продължения от редовния сезон 3 на 3, отколкото нещо друго, вървейки от край до край — Бобровски прави няколко директни спирания, Шестеркин отново получава пипер, точно както закъсня в мач 3, за да не получи Флорида полза.

И за третата поредна игра те отидоха в OT.

Трочек откри резултата с резултат от силовата игра, в игра, в която спечели лицево, премина в високия прорез, изчака центриращ пас от Артеми Панарин и отправи перфектен удар – един-два инча покрай дясната страна на главата на Бобровски, целувайки го от долната част на напречната греда във вратата.

И така, напречната греда дава на силата на Рейнджърс. Отнема го на следващия, когато играта на инчове отиде по пътя на Пантерите.

Ню Йорк разби Флорида по-късно през първия период, когато Брандън Монтур беше в наказателното поле за проверка. Мика Зибанеджад беше сам от лявата страна на гредата и стреля към един тон отворена мрежа, но шайбата удари рамото на Бобровски, рикошира до напречната греда - и този път отскочи обратно в гредата, точно до гол линията, когато Пантерите останаха на загуба само с 1-0.